Türkiye Fotograflari Sergisi'ne Fotograflarinizla Katkida Bulunabilirsiniz...

Riyad Büyükelçiliği 13.09.2008

Bilindiği üzere, başta Suudi Arabistan olmak üzere, Ortadoğu ülkelerinden ülkemizi ziyaret eden turistlerin sayısında bu yıl önemli bir artış gözlenmiştir. Turizm alanındaki bu olumlu gelişmenin gelecek yıllarda da devam etmesinin iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Bu düşünceden hareketle, Büyükelçiliğimiz, Cidde Başkonsolosluğumuz ve diğer bazı kuruluşlarımız tarafından önümüzdeki dönemde Suudi Arabistan’da düzenlenecek bazı etkinliklerde ülkemizin tanıtımı amacıyla fotoğraf sergileri düzenlenmesi, ayrıca Büyükelçiliğimiz web sayfasının Türkiye fotoğrafları ile zenginleştirilmesi öngörülmektedir.

Fotoğrafçılık sanatı ile amatör veya profesyonel olarak ilgilenen Suudi Arabistan’da yaşayan bazı vatandaşlarımız, bu amaçla bir çalışma yapılması durumunda katkı sağlayabileceklerini ifade etmişlerdir.

Bu çerçevede, Türkiye’nin çeşitli yörelerini görüntüleyen ve Türkiye’deki sosyal hayatı simgeleyen dijital fotoğrafları bulunan vatandaşlarımızın, bu çalışmalarını Büyükelçiliğimize iletmeleri durumunda, hazırlanacak bir web sayfasında fotoğrafların topluca yayınlanması planlanmaktadır. Ayrıca, bu fotoğraflar arasında bir seçim yapılarak en iyilerinden ülkemizin tanıtımına yönelik “fotoğraf sergileri” düzenlenmesi amacıyla yararlanılması öngörülmektedir.

Bu çalışmaya katkı sağlamak isteyen, dijital fotoğraf makinaları ile çekilmiş, basım için yeterli çözünürlükte fotoğrafları bulunan vatandaşlarımız bu çalışmalarını,

§Fotoğrafı çekenin ad ve soyadı,

§Fotoğrafın çekildiği tarih (yıl) ve

§Fotoğrafın çekildiği yer

bilgileri ile birlikte 15 Ekim 2008 tarihine kadar İnternet üzerinden Büyükelçiliğimizin e-Posta adresine veya bir CD-ROM’a kopyalayarak aşağıdaki yazışma adresine gönderebilirler veya Büyükelçiliğimize elden teslim edebilirler.

Turkish Embassy

P.O.Box 94390

Riyadh 11693

Suudi Arabistan’da yaşayan vatandaşlarımızı bu çalışmaya katkı sağlamaya davet eder, bu vesile ile sağlık ve mutluluklar dileriz.

Riyad Büyükelçiliği

Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

KONSOLOSLUK ŞUBEMİZ PAZAR-PERŞEMBE GÜNLERİ 08:30-14:00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERMEKTEDİR.
1.1.2018 Yeni yıl tatili
23.4.2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
14.6.2018 17.6.2018 Ramazan Bayramı
20.8.2018 24.8.2018 Kurban Bayramı
23.9.2018 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2018 Cumhuriyet Bayramı