Suudi Arabistan Türk Konseyi Kurulması Girişimi

Riyad Büyükelçiliği 11.06.2007
Riyad ve çevresinde yaşayan iş adamlarımız, çeşitli firmalarda görev yapan yöneticilerimiz ve değişik mesleklerdeki vatandaşlarımız çeşitli konularda ortak çalışmalar yapmak üzere bir girişim başlatmışlardır. Suudi Arabistan’daki tüm Türk vatandaşları arasında güçlü bir iletişim ağı oluşturulmasını ve ülkemiz ile Suudi Arabistan arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesini amaçlayan SA Türk Konseyi girişimi ile ilgili olarak oluşumun kurucuları tarafından hazırlanan bir duyuru metni aşağıda sunulmaktadır.
Bu çalışma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız duyuruda iletişim bilgileri kayıtlı kurucularla temasa geçebilirler.
Bilgilerinize sunarız.
En iyi dileklerimizle,
T.C. Riyad Büyükelçiligi (www.tcriyadbe.net)
---------
Suudi Arabistan Türk Konseyi Duyurusu
Suudi Arabistan’da yaşayan değerli vatandaşlarımız,
Türkiye ekonomisinin eriştiği boyutlar çerçevesinde, Türk girişim etkinliklerinin ulaştığı her coğrafi bölgede örgütlenmek ve Türk girişimcilerinin faaliyetlerini ülkemiz lehine desteklemek amacıyla “Suudi Arabistan Türk Konseyi”nin Riyad merkezli olarak kurulmakta olduğunu duyurmak isteriz.
Türk Konseyi, Suudi Arabistan’ın tüm bölgelerinde faaliyet göstermekte olan şirketlerimizin, işadamlarımızın ve bu ülkede yaşayan ve çalışmakta olan tüm vatandaşlarımızın ortak bir girişimidir. Bu çerçevede SA Türk Konseyi, ticaret, müteahhitlik, müşavirlik, turizm, bankacılık ve eğitim alanlarında Türkiye’nin potansiyelini tanıtmak, desteklemek ve teşvik etmeye yönelik olarak çalışma yapacak, ayrıca bu ülkede yaşayan vatandaşlarımız arasında iletişimin sağlanması ve sosyal etkinliklerin hızlandırılmasını da amaç edinecektir.
Bütün işadamlarımız ve işhanımlarımızın katılımına açık olan Suudi Arabistan Türk Konseyi, aynı zamanda Ortadoğu ülkeleriyle ilgilenen Türk şirketlerinin de yararlanabilecekleri bir kuruluş olacak, ayrıca zaman içinde, Suudi Arabistan’da yaşayan tüm vatandaşlarımız için bir “Türk Evi” niteliğinde faaliyet gösterecektir.
Bu kapsamda 5 Haziran 2007 günü Riyad Büyükelçiliğimizde yapılan toplantıda bir Kurucu Kurul seçilmiştir. Bu kurul, 23 Eylül 2007 tarihinde gerçekleştirilmesi öngörülen Genel Kurul’un hazırlık çalışmalarına başlamıştır.
Suudi Arabistan’da girişimci veya Türk, Suudi ve yabancı şirketlerde üst düzey yönetici olan vatandaşlarımızla, akademisyen, memur ve çeşitli sebeplerle bu ülkede oturmakta olan vatandaşlarımızla eşlerinin katılımına açık olan Konsey’in Kurucu Kurul Başkanlığına Erşat Hürmüzlü, Genel Sekreterliğine de Eralp Elli seçilmişlerdir. Yeni kurulan bu Konsey ile ilgili her türlü ayrıntılı bilgi, iç tüzük sureti talebi ve faaliyet konuları hakkında Erşat Hürmüzlü veya Eralp Elli’ye email, telefon ve faksla ulaşılması mümkündür.
Erşat Hürmüzlü:
Telefon: 050- 411 96 73 -Faks: 01- 217 1352-Email:ersat@umgco.com
Eralp Elli:
Telefon: 050- 327 0357-Faks:01- 217 8226 -Email: eralp.elli@nokia.com
Ayrıca TK grup sayfası adresi:
SA Türk Konseyi’ne üyelik başvuru formu aşağıda sunulmaktadır.
Bu ülkede bulunmakta olan ve çalışmayı arzu eden vatandaşlarımız ve şirketlerimizi yeni kurulan bu Konseye üye olmaya ve yapılacak Genel Kurul toplantısına katılmaya çağırıyoruz.
Saygılarımızla,
Erşat Hürmüzlü
Kurucular Kurulu Adına
-------------------------
S.A TÜRK KONSEYİ, RİYAD
Katılım Formu
Adı, Soyadı
:
Doğum Tarihi
:
Çalıştığı Yer
:
Cep telefonu
:
Email
:
Bir Türk vatandaşı olarak S.A. Türk Konseyi’ne katılmak istediğimi ve yukarıdaki beyanımın doğruluğunu teyit ediyorum.
Tarih İmza

Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

Konsolosluk Şubemiz Pazar-Perşembe günleri 09:00-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
1.1.2020 Yeni yıl tatili
24.5.2020 26.5.2020 Ramazan Bayramı
31.7.2020 3.8.2020 Kurban Bayramı
23.9.2020 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı