Büyükelçiliğimiz Ve Cidde Başkonsolosluğumuz Web Siteleri Yenilendi

Riyad Büyükelçiliği 15.10.2008

Bilindiği üzere Büyükelçiliğimiz web sitesi geçtiğimiz yılın başından bu yana mevcut tasarımı ve güncellenen içeriğiyle yayımdadır.

Web sitemiz için başlatılan çalışmalara paralel olarak yurtdışındaki bütün temsilciliklerimizin web sitelerinin de standart bir altyapıda yeniden düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda, Büyükelçiliğimiz web sitesinin yanı sıra temsilciliklerimizin bir kısmının web siteleri de yenilenmiş ve deneme mahiyetinde kullanıma sunulmuştur. Gelebilecek görüş ve öneriler çerçevesinde yapılacak değişiklik ve yenilikleri takiben uygulamanın bütün yurt dışı temsilciliklerimizikapsayacak şekilde genişletilmesi planlanmaktadır.

Bu aşamada deneme mahiyetinde kullanıma sunulan Büyükelçiliğimiz web sitesine www.riyad.be.mfa.gov.tr, Cidde Başkonsolosluğumuz web sitesine ise www.cidde.bk.mfa.gov.tradresinden ulaşılması mümkündür.

İncelenmesinden de görüleceği üzere yeni web sitelerimizin bir yandan sade ve kolay yüklenebilir, öte yandan ise zengin içerikte olması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda, vatandaşlarımızın ve ülkemize ilgi duyan yabancıların ihtiyaç duydukları bilgilere daha hızlı ulaşabilmelerini sağlamak üzere, görsel öğelerden yararlanılmış; yeni içerikler eklenmiş ve Türkiye hakkında bilgilere yer verilmiştir. İlk aşamada Türkçe ve İngilizce olarak hizmet verecek web sitemizin önümüzdeki dönemde Arapça yayıma başlaması da öngörülmektedir.

Yaptığımız her türlü çalışmada bizden desteklerini esirgemeyen Suudi Arabistan'da yaşayan vatandaşlarımızdan Büyükelçiliğimiz ve Cidde Başkonsolosluğumuz web sayfalarıyla ilgili görüş ve önerilerini sitemizin "Yorumlar" kısmına yazmalarını bekliyoruz.


En iyi dileklerimizle,
T.C. Riyad Büyükelçiliği

Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

Konsolosluk Şubemiz Pazar-Perşembe günleri 09:00-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
1.1.2020 Yeni yıl tatili
24.5.2020 26.5.2020 Ramazan Bayramı
31.7.2020 3.8.2020 Kurban Bayramı
23.9.2020 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı