Sayın Başkonsolosumuzun Kurban Bayramı Mesajı

Cidde Başkonsolosluğu 10.10.2013

T.C.

CİDDE BAŞKONSOLOSLUĞU

Basın Ataşeliği

10/09/2013, Cidde

T.C. CİDDE BAŞKONSOLOSU SAYIN FİKRET ÖZER'İN

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

2013

İslam Alemi olarak sevinç ve mutluluğumuzun zirveye ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına ulaşmış bulunuyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban bayramını tebrik ederim.

Bayramları sadece tatil günleri olarak değil sosyal dayanışmanın, huzurun örf ve adetlerimizin pekiştiği günler olarak değerlendirmeliyiz. Bunun yanı sıra küçüklerimize bayramların önemini daha iyi aşılayabilirsek, geleceğe daha sağlam adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürüz. Beraber ağlayıp beraber gülersek, kırgınlıkları bir kenara atabiliriz. İşte o zaman toplum olarak, Türk milleti olarak başaramayacağımız hiçbir şey kalmaz. Bayramlarda oluşan Sevgi Yumağını büyütmeliyiz. Bu sevgi yumağı bizimle beraber büyüyecek, kendisiyle barışık toplumların başka toplumlarla da barışık olacağı cihetle, "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" ilkesiyle tüm dünyaya yayılacaktır.

Milli ve manevi değerlerimizin takviyesi, vatan, millet ve bayrak sevgisinin pekiştirilmesi, bu yüce duyguların kuşaktan kuşağa aktarılması için bir vesile olan dini ve milli bayramlar, toplumsal birliği sağlayan, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının gelişerek perçinlendiği, hoşgörünün, sevginin, kardeşliğin ve barış egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı müstesna günlerdir.

Yaşantımızda birleştirici, bütünleştirici özelliği ile bizleri bir araya getiren, kaynaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı bu bayramda görev bölgemiz ve gurbette yaşayan tüm vatandaşlarımızla aynı güzel duyguları paylaşıyor, bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın ve mesai arkadaşlarımın Mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Bayramın Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış dolu günler getirmesini temenni ederim.

Fikret ÖZER

Cidde Başkonsolosu

Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

Konsolosluk Şubemiz Pazar-Perşembe günleri 09:00-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
1.1.2020 Yeni yıl tatili
24.5.2020 26.5.2020 Ramazan Bayramı
31.7.2020 3.8.2020 Kurban Bayramı
23.9.2020 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı