Başkonsolos Sn. Fikret Özer'in 11 Mayıs 2014 Anneler Günü Mesajı

Cidde Başkonsolosluğu 11.05.2014

Sevginin, en derin şefkatin, merhametin, fedakârlığın ve nice diğer yüce duyguların üzerinde tecessüm ettiği varlık Annelik.Varlığı, çoğu kere yokluğunda hissedilen varlık nedenlerimiz Annelerimiz. Her din, her inanış ve her millete özel bir yeri var, ama bizde bambaşka,“Cennetin ayaklarının altına serildiği varlık, ”. Cennetin ancak kendisine hizmet ve hürmet ile kazanılacağı, onlarakarşı “of” sözünün dahi kullanılmasına izin verilmeyenyüce insandır anne. Bizleri batnında taşıyan, bağrında büyüten, gece gündüz, yorgun dindin demeksizin, her türlü zorluğa candan katlanan, kendisi teşekkür ve karşılık beklemeyen, ama bizim insan olarak, Allah’a şükürden sonra kendisine teşekkür ve iyi muamaleye mecbur olduğumuz kutsal varlıklar, Annelerimiz.

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi bize tarif et deseler,herhalde sadece “ANNE” derdik. Dünyada karşılıksız tek sevginin,ananın çocuğuna duyduğu sevgi olduğunu biz çocuklarımızı büyütürken gördük, yaşadık. Şahsen ben, kendi çocuklarımda annemin bana olan sevgisini tekrar yaşadım. Annemin beni ne denli sevdiğini ve benim onu ne denli çok sevdiğimi bir daha anladım, umuyorum ki sizler de aynı duyguyu paylaşıyorsunuzdur.

Annelerimiz, sadece yıldaki bir günümüzde değil, her günümüzdeolmakla birlikte, yukarıda ifade edilmeye çalışılanmana ve duygu yüklü düşüncelerle, Onlara tahsis edilmiş bu gün vesilesiyle de tüm annelerimizin Anneler Gününü tebrik ediyor,hayatta olan Annelerimize en derin saygı, minnet ve şükranlarımızıiletiyor, onlara mutlu uzun ömürler diliyoruz. Ahirete intikal eden annelerimizi de burada rahmetle anıyor, onlara dualarımızı gönderiyoruz.Onlar bize, bizler bir yumruk büyüklüğünde minnacık bir çocukken nasıl şefkat, sevgi ve merhamet gösterdilerse, Allah da onlara öyle rahmet ve merhamet göstersin diyoruz.


Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

Konsolosluk Şubemiz Pazar-Perşembe günleri 09:00-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
1.1.2020 Yeni yıl tatili
24.5.2020 26.5.2020 Ramazan Bayramı
31.7.2020 3.8.2020 Kurban Bayramı
23.9.2020 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı