Hizmet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Büyükelçilik Duyurusu

Riyad Büyükelçiliği 14.01.2015

Hizmet Belgesi Düzenlenmesi (Gün Toplama), 14.01.2015

Hizmet Belgesi düzenlenmesine ilişkin olarak Büyükelçiliğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliğinin duyurusu aşağıda sunulmaktadır.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK MÜŞAVİRLİĞİ TARAFINDAN HİZMET BELGESİ DÜZENLENMESİNİ (GÜN TOPLATILMASINI) TALEP EDEN VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

Müşavirliğimizce Hizmet Belgesi düzenlenebilmesi için aşağıda yer alan belgelerin eksiksiz olarak sunulması gerekmektedir:

- Dilekçe

- Suudi Arabistan’da çalışırken kullanmış olduğunuz pasaport/pasaportların ASILLARI
veya işlem görmüş tüm sayfalarının Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezleri tarafından “ASLI GİBİDİR”

onaylı fotokopileri (boş sayfalarının dışındaki sayfalar sırayla ve okunaklı bir şekilde çekilecektir; fotokopilerde özellikle Suudi Arabistan’a giriş ve çıkışları gösteren sayfalar da yer alacaktır.),

- Nüfus hüviyet cüzdanınızın fotokopisi,

- (Varsa) S. Arabistan'la ilgili almış olduğunuz bonservislerin ve diğer belgelerin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezleri tarafından “aslı gibidir” onaylı fotokopileri.

PASAPORTLARIN İŞLEM GÖREN SAYFALARININ (SUUDİ ARABİSTAN’A İLK GİRİŞ VİZESİ, İZİN SAYFALARI VE TÜRKİYE GİRİŞ ÇIKIŞ SAYFALARI) TAMAMININ EKSİKSİZ VE OKUNAKLI BİR ŞEKİLDE FOTOKOPİLERİNİN ÇEKİLEREK, İŞLEME ALINACAK HER BİR PASAPORTUN ARASINA SIRALI BİR ŞEKİLDE YERLEŞTİRİLMEK SURETİYLE BAŞVURU YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. FOTOKOPİLERDE EKSİKLİK OLMASI DURUMUNDA İŞLEM YAPILAMAYACAKTIR.

Başvurular başvuru sırasına göre işleme alınmakta olup, şahsen yapılan başvurularda talepte bulunan şahısların kendi işlemleri öncelikle ve mümkünse aynı gün içinde sonuçlandırılacaktır. İşlemi talep edilen diğer kişilerin (yakınlar, tanıdıklar, akrabalar vs.) işlemleri daha sonra gerçekleştirilmek üzere sıraya konulacaktır.

Posta yolu ile yapılan başvurular alım sırasına göre işleme alınmakta olup, Hizmet belgesi dilekçenizde belirtilen adrese normal posta yolu ile gönderilecektir.

Saygıyla duyurulur.

Riyad Büyükelçiliği

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği


Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

Konsolosluk Şubemiz Pazar-Perşembe günleri 09:00-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
1.1.2020 Yeni yıl tatili
24.5.2020 26.5.2020 Ramazan Bayramı
31.7.2020 3.8.2020 Kurban Bayramı
23.9.2020 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı