Kutlama Mesajı

Cidde Başkonsolosluğu 30.08.2016

Değerli vatandaşlarımız,

Geçmişi ve bugünü sayısız destanlarla dolu olan bu aziz Milletin İftihar ve gurur vesilesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, kutlu yürüyüşümüzün mana ve değerini bizlere en güzel hatırlatan bayramlarımızdan birisidir. Tarihte, 30 Ağustos zaferi bir dönüm noktası olarak hepimizin yedi düvele karşı verdiği onur mücadelesidir. Milletimizin bayrak ve vatan sevgisi, ordumuzun kahramanlığı ve cesareti ile tarihimizin büyük destanlarından birinin yazıldığı destanlar, bizim tarihimizin her safhasında görülmüştür.. 1071 yılından bu güne kadar nice destanlara konu olan yüce Türk Milleti, kendi geleceğini kendi belirleyerek 15 Temmuz’lara birlik ile berberlik ile Yeniden büyük Türkiye sevdası ile girmiş, içte ve dıştaki hain düşmanları mağlup etmiştir. Geçmişte 26 Ağustos’larda başlayan zafer yürüyüşleri 30 Ağustos’larda elde edilen nihai başarı ve zaferlerle taçlandırmış, istiklal mücadelesini bugünde omuzlarda taşımakta olan bir milletin evlatlarıyız. El ele, omuz omuza, birlik olarak her zaman vatanımızın toprakları işgalden kurtarılmış, hepimizin ortak değeri olan Cumhuriyet ve Hürriyet temelleri baz alınarak bağımsızlık ve özgürlüklük milletimizin şiarı olmuştur.

30 Ağustos zaferi, tarih boyunca karşılaşılan tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz Türk milletinin gücünün ortaya konulması bakımından da büyük anlam taşımaktadır.

Aziz milletimiz, imkânsızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerinin enerjisiyle canını ortaya koyarak kendisini korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir. Vatan savunması konusunda fedakar bir anlayışla vazife ve sorumluluklarını yerine getiren, bölgesel ve küresel barışın tesisi için yurt dışında görev üstlenmiş olan gözbebeğimiz olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. Bu topraklar için toprağa düşmüş olan Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Fikret Özer

Başkonsolos

Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

Konsolosluk Şubemiz Pazar-Perşembe günleri 09:00-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
1.1.2020 Yeni yıl tatili
24.5.2020 26.5.2020 Ramazan Bayramı
31.7.2020 3.8.2020 Kurban Bayramı
23.9.2020 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı