Başkonsolosun Ramazan Bayramı mesajı

Salih Mutlu Şen 30.08.2011
Sevgili vatandaşlarım,

Mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Yüce Allah'tan bizleri sağlık ve huzur içinde başka nice bayramlara eriştirmesini temenni ederim.

Bölgemizde mukim 70 bin cıvarındaki siz kıymetli vatandaşlarımın yalnızca Başkonsolosu olarak değil, sizlerin aynı zamanda bir büyüğü, abisi ve kardeşi gibi hissettiğimi belirtmek ve acı tatlı, sevinçli ve hüzünlü günlerinizde mümkünse bizzat değilse manen sizlerle beraber olmaya gayret ettiğimi ifade etmek istiyorum. Bugün de, vatanınızdan uzakta ancak kardeş ve Müslüman bir ülkede, bu kutsal topraklarda Bayramın sevinç ve heyecanını beraberce yaşıyoruz.

Bu vesileyle, Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada saygı gören, yardım eden, önderlik yapan bir Devlet olduğunu, Türk pasaportunun ve parasının yabancı devletlerde itibar gören, Devletimizin gücünün ve nüfuzunun birer sembolüne dönüştüğünü özellikle vurgulamak isterim. Sayın Başbakanımızın ve Sayın Dışişleri Bakanımızın önderliğinde son olarak Somali ve Libya'ya uzanan yardım elimiz ve siyasal girişimlerimiz ülkemizin etkin, insancıl ve barışçıl dış politikasının tezahürleridir.Sağlık, ulaştırma, eğitim ve konut başta olmak üzere ülkemizde son zamanlarda atılan büyük adımlar vatandaşlarımızın refahını ileri düzeylere taşımış, dünyaya örnek olmaya başlamıştır. Ekonomik dengelerimiz güçlüdür ve gelir düzeyimiz sürekli artmaktadır.

Sizlerin de burada birçok iş ve meslek kolundaki çalışmalarınızla Suudi Arabistan ekonomisi ve toplumuna çok değerli katkılarınız bulunmaktadır. Emeğiniz ve hüneriniz Suudi Arabistan tarafından takdir edilmektedir. Hem bu çalışmalarınız hem Suudi yasalarına ve toplum kurallarına saygı ve uyumunuz bilinmektedir. Kral Abdullah Sayın Cumhurbaşkanımızla son görüşmesinde "Suudi Arabistan mukim Türklerin de kendi vatanıdır" demiş, sizlere olan sevgi ve takdirini, sıcak duygularını ortaya koymuştur.

Bayram günü sizlerle bizzat da görüşmeyi ve bayramlaşmayı ümidediyorum. En içten sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Pazar - Perşembe

09:00 - 17:00

KONSOLOSLUK ŞUBEMİZ PAZAR-PERŞEMBE GÜNLERİ 08:30-14:00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERMEKTEDİR.
1.1.2018 Yeni yıl tatili
23.4.2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
14.6.2018 17.6.2018 Ramazan Bayramı
20.8.2018 24.8.2018 Kurban Bayramı
23.9.2018 Suudi Arabistan Milli Günü
29.10.2018 Cumhuriyet Bayramı