Türkiye Cumhuriyeti

Cidde Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Milletvekili Genel Seçimleri – Başkonsolosluğumuz Görev Bölgesinde Oy Kullanma Tarihleri , 09.03.2015

Görev bölgemizde mukim, yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlarımız, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çerçevesinde 29-30-31 Mayıs (Cuma, Cumartesi ve Pazar) günlerinde Başkonsolosluğumuzda kurulacak sandıklarda oy kullanabileceklerdir.   

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin aksine, bu seçimlerde randevu sistemi uygulanmayacak olup, seçmenler bahsekonu tarihlerde 10.00 ila 19.00 saatleri arasında diledikleri vakitte oy kullanma imkânına sahip olacaklardır.

Yurtdışında mukim vatandaşlarımızın, seçimlerde oy kullanabilmeleri için yurtdışı seçmen kütüğünde kayıtlarının bulunması gerekmektedir. Yurtdışı seçmen kütüğünde (adres)  kaydı bulunmayan veya mevcut kayıtta düzeltme yapmak isteyen vatandaşlarımız, 27 Mart Cuma günü TSİ 17.00’a kadar Başkonsolosluğumuza müracaat ederek gerekli işlemleri gerçekleştirebileceklerdir.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerle ilgili olarak yapılacak duyuruların vatandaşlarımıza doğrudan ulaştırılması mümkündür. Bunun için YSK internet sayfasında “yurtdışı seçmen sorgulama” bölümüne girilerek e-posta adresi bildiriminde bulunulması gerekmektedir.

T.C. Cidde Başkonsolosluğu