Türkiye Cumhuriyeti

Cidde Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Riyad Türk Okulu Için Yeni Bina Çalışmaları , 14.04.2007

RİYAD’A YENİ OKUL BİNASI
 
          Yaklaşık yirmi yıldır kiralık binalarda eğitim – öğretim faaliyetini sürdüren ve son iki yılda da ikili öğretime geçmek zorunda kalan Riyad Türk Okulu için yeni bina çalışmalarına başlandı.
          Sayın Büyükelçimizin katılımıyla, 10 Nisan 2007 Salı günü yapılan ilk çalışma toplantısında “okul komitesi” oluşturuldu. Riyad Türk toplumuna hak ettiği kaliteli eğitimi sağlamak amacıyla, okul olarak inşa edilmiş, sportif ve kültürel faaliyetlerin de rahatlıkla yapılabileceği salonlara sahip, çağdaş binayı   2008/2009 öğretim yılına yetiştirmeyi hedefleyen komite, ikinci toplantısını 14 Nisan 2007 tarihinde yapmayı kararlaştırdı.
          Farklı seçeneklerin ele alındığı toplantıda,uzun süreli kiralama sözleşmesi ile bir yatırımcı firmaya bina yaptırılması veya arsa satın alınıp bina inşa edilmesi seçenekleri üzerinde duruldu.
          Sayın Kamil EREN’in, toplantıya katılanlar tarafından oybirliği ile başkan seçildiği aşağıda isimleri yazılı komiteyi tebrik ediyor tüm vatandaşlarımızın destek ve katkılarını bekliyoruz. 
 
         OKUL KOMİTESİ
1-Büyükelçilik Müsteşarı (İskender OKYAY)            
2-Eğitim Müşaviri    (Metin GÜÇLÜ)                      
3-Okul Müdürü       (Hilmi DÖNMEZ)                      
4-Okul Yönetim Kurulu Başkanı (Kemal BAŞÇI)      
5-Kadir KARADEMİR                                            
6-Hikmet ATALAY
7-Kamil EREN
8-Hasan AYDEMİR
9-Recep ANAŞ
10-Kurtuluş KOÇDAĞ