Türkiye Cumhuriyeti

Cidde Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Sn. Fikret Özer'in 11 Mayıs 2014 Anneler Günü Mesajı , 11.05.2014

Sevginin,  en derin şefkatin, merhametin, fedakârlığın  ve nice  diğer yüce duyguların  üzerinde tecessüm ettiği varlık Annelik.  Varlığı, çoğu kere yokluğunda hissedilen varlık nedenlerimiz Annelerimiz. Her din, her inanış ve her millete özel bir yeri var, ama bizde bambaşka,  “Cennetin  ayaklarının altına serildiği varlık, ”. Cennetin ancak kendisine hizmet ve hürmet ile kazanılacağı, onlara  karşı  “of” sözünün dahi kullanılmasına izin verilmeyen  yüce insandır anne. Bizleri batnında taşıyan, bağrında büyüten, gece gündüz, yorgun dindin demeksizin, her türlü zorluğa candan katlanan, kendisi teşekkür ve karşılık beklemeyen, ama bizim insan olarak, Allah’a şükürden sonra kendisine teşekkür ve iyi muamaleye mecbur olduğumuz kutsal varlıklar, Annelerimiz.

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi bize tarif et deseler,  herhalde sadece “ANNE” derdik. Dünyada karşılıksız tek sevginin,  ananın çocuğuna duyduğu sevgi olduğunu biz çocuklarımızı büyütürken gördük, yaşadık. Şahsen ben, kendi çocuklarımda annemin bana olan sevgisini tekrar yaşadım. Annemin beni ne denli  sevdiğini ve benim onu ne denli çok sevdiğimi bir daha anladım, umuyorum ki sizler de aynı duyguyu paylaşıyorsunuzdur.

Annelerimiz, sadece yıldaki bir günümüzde değil, her günümüzde  olmakla birlikte, yukarıda ifade edilmeye çalışılan  mana ve  duygu yüklü düşüncelerle, Onlara tahsis edilmiş bu gün vesilesiyle de tüm annelerimizin Anneler Gününü tebrik ediyor,  hayatta olan Annelerimize en derin saygı, minnet ve şükranlarımızı  iletiyor, onlara mutlu uzun ömürler diliyoruz.  Ahirete intikal eden annelerimizi de burada rahmetle anıyor, onlara dualarımızı gönderiyoruz.  Onlar bize, bizler bir yumruk büyüklüğünde minnacık  bir çocukken nasıl şefkat, sevgi ve merhamet gösterdilerse, Allah da onlara öyle rahmet ve merhamet göstersin diyoruz.