Türkiye Cumhuriyeti

Cidde Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yurtdışında Yaşayan Türk Öğrencilere Yönelik Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi 2015 Yaz Okulu , 30.06.2015

 

Yurt dışında eğitim gören (lisans ve lisansüstü düzeylerde) ve dış politika ve uluslararası ilişkiler alanlarına ilgi duyan üniversiteli Türk gençleri için Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (STRM)’nde 31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında 2015 Yaz Okulu gerçekleştirilecektir.

 

Yaz okuluna başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir:

• T.C. Vatandaşı olmak,

• 30 yaşından gün almamış olmak,

• Sosyal bilimler, beşeri bilimler, iktisadi ve idari bilimler ve hukuk alanlarında lisans veya üzeri bir yükseköğrenim programının öğrencisi olmak.

 

Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, eğitimlerini tamamlamalarının ardından takip etmeyi amaçladıkları kariyer hedefleri konusunda yazacakları en fazla 500 kelimelik Türkçe ve İngilizce birer metin ile birlikte, 27 Temmuz – 7 Ağustos 2015 tarihleri arasında Bakanlığımız web sitesi üzerinden (https://sinav.mfa.gov.tr/) online olarak yapmaları gerekmektedir.

 

Programa ilişkin olarak STRM web sayfasında (http://www.sam.gov.tr/tr), Bakanlığımızın web sayfasında ve Memleketim portalında anonslar yapılmaktadır.

Saygıyla duyurulur.